Odaberite
8. kolo rekreativne malonogometne lige Petrijanec – Cestica izvještaj

Ove subote odigrano je 8. kolo malonogometne Klampotic lige. Organizator ovog kola bila je ekipa Gaj Nova Ves, a kolo je odigrano u malo “skromnijem” formatu jer su dvije utakmice odgođene za sljedeći tjedan. Unatoč tome, kolo je bilo prepuno pogodaka, a obilježeno je vrlo visokim pobjedama.

Prva utakmica započela je u 20:00 sati, a na suprotne strane stale su ekipe MNK Kolarovca i Komšije. MNK Kolarovec prošlo je kolo doživio poraz i u ovom kolu trebali su pobjedu kako bi održali korak s vodećom momčadi lige. S druge strane stajala je ekipa Komšije koja do sada još nije upisala pobjedu pa se sumnjalo na koju stranu će otići pobjeda. Nažalost po Komšije, vrlo brzo su si zabili autogol pa su samim time dodatno smanjili prilike za rezultatsko iznenađenje. Nakon toga uslijedila je velika dominacija MNK Kolarovca, no fantastični Filip Bosak sjajnim je obranama zadavao velike probleme napadačima Kolarovca. Unatoč mnoštvu sjajnih obrana, Kolarovec je na kraju uspio ugurati 6 golova te tako ostvariti pobjedu od 6-0.

Druga na rasporedu bila je utakmica između MNK Jarki i MNK Vrtovi. Bila je to vrlo zanimljiva utakmica prepuna sjajnih prilika i pokušaja. Početak utakmice pripao je ekipi Vrtova koja je u nekoliko navrata kvalitetno prijetila golmanu MNK Jarki. Uspjeli su zabiti i poneki pogodak i sve se činilo kako će utakmica otići na stranu Vrtova. No, sredinom prvog poluvremena budi se ekipa MNK Jarki i sjajnim pokušajima prijeti Vrtovima. Pritisak se nastavio i u drugom poluvremenu, no unatoč mnoštvu pokušaja i nekoliko pogođenih stativa, Jarki ipak nisu uspjeli zabiti gol. S druge strane, MNK Vrtovi su vrlo efikasno rješavali svoje napadačke pokušaje i na kraju su ostvarili visoku pobjedu od 7-0.

Treća utakmica dana bila je između MNK Lovrečan i Sive Mekle. Očekivala se sjajna utakmica s obzirom na to da su i jedna i druga ekipa do sada pokazali vrlo kvalitetan nogomet. Utakmica je sjajno započela za ekipu Sive Mekle, a glavnu ulogu imao je (nestandardni) golman Sivih Mekli. Nikola Majhen je silom prilika stao na gol svoje ekipe, no sjajnim je driblingom preko cijelog igrališta uspio zabiti fantastični pogodak za svoju ekipu. MNK Lovrečan prijetio je s mnogih pozicija, ali prvo poluvrijeme rezultat je ostao 1-0 za Sive Mekle. No, MNK Lovrečan u drugom poluvremenu stavlja u brzinu više i kreće silovito na gol Sivih Mekli. Ubrzo Aleksandar Ivančov okreće rezultat u korist Lovrečana, a do kraja utakmice s tri pogotka pridružio mu se i Dražen Lazar. Končani rezultat utakmice bio je 6-1 u korist Lovrečana.

Ovi rezultati nisu previše utjecali na poredak ekipa na ljestvici. MNK Kolarovec zadržao je drugu poziciju, a odmah do njih je i MNK Lovrečan. Vrtovi su se novom pobjedom uspjeli popeti na četvrto mjesto lige, no valja napomenuti kako dvije tekme nisu odigrane pa će njihovo odigravanje sigurno malo presložiti ljestvicu. Listu strijelaca i dalje predvodi Sandi Martan koji ovog tjedna nije upisao novih pogodaka jer je utakmica njegove ekipe odgođena za sljedeći tjedan. Dva nova pogotka upisao je Urban Goričan koji je i dalje na drugoj poziciji. S tri nova pogotka, vrhu liste strijelaca sada se priključio i Aleksandar Ivančov.

Sljedeće kolo igra su naredne subote (10.03.), a kolo započinje ranije zbog odigravanja zaostalih tekmi. Početak kola je u 16:30 sati, a prve će na teren istrčati ekipe Yugo 45 i MNK Mlaka. Očekuje nas vrlo bogato kolo jer će se igrati čak 7 utakmica pa vas pozivamo da nam se pridružite na tribinama u Sportskoj dvorani Petrijanec.